» O firmie 
- terminy szkoleń
- sprzęt pływający
» Oferta 
- program szkolenia
- certyfikaty ISSA
- Szkolenie SRC
- szkolenia medyczne
- warsztaty nawigacyjne
» Szkolenia motorowodne  
» NOWOŚĆ!!!Rejsy pod żaglami 
» Galeria 
- wypożyczalnia sprzętu wodnego
- lato 2009
- lato 2010
- lato 2011
- lato 2012
- lato 2013
- lato 2014
- lato 2015
» Aktualności 
» Noclegi  
» Przyjazne linki 
» KOMANDOS JUNIOR SURVIVAL   
     
 
   
  O miejscowości
Miejscowości znajdujące się nad jeziorem.
ŁĄCKO
Wieś turystyczna położona nad jeziorem Wicko, do której prowadzi ścieżka przyrodnicza z Jarosławca. W centralnym punkcie wsi zajmuje późnogotycki kościół z XVI w. oraz gotycka brama wjazdowa na cmentarz przykościelny. Dziedziniec kościoła otacza 10 wiekowych lip uznanych za pomnik przyrody. Drzewostan w parku przykościelnym o pow. 3 ha liczy sobie 200 - 300 lat. Znajdują się tu budynki o konstrukcji szachulcowej.
JEZIERZANY
Jest to wieś turystyczna gdzie w sielankowym klimacie można spędzić czas, położona - 1,5 km od morza i m. Jarosławiec. Główną dziedziną aktywności mieszkańców w okresie letnim jest obsługa ruchu turystycznego – gospodarstwa agroturystyczne. Wzdłuż miejscowości nad jeziorem przebiega ścieżka przyrodnicza Łącko - Jezierzany - Jarosławiec. Wieś położona jest na skraju Jeziora Wicko o pow. 1059 ha.
JAROSŁAWIEC
- piękne klify, - 33 metrowa latarnia morska, - piękna plaża, - ośrodki wypoczynkowe, - aquapark. W miejscowościach znajdują się:
BAR ''PRZYSTAŃ''
z wspaniałym tarasem widokowym na panoramę jeziora Wicko oraz noclegami w Jezierzanach. Cały klimat trzyma tam "Król wioski Herek".
JEZIORO WICKO
(Niem. Vietzker See) - jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, położone w gminie Postomino, w powiecie sławieńskim, w województwie zachodniopomorskim (do 1998 słupskim). Dawna zatoka morska oddzielona od Bałtyku lesistą mierzeją. W okolicach jeziora znajduje się lotnisko. Leży na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Postomino województwo Zachodniopomorskie. Jego długość to 5,1 km i szerokości 3,7 km. Jest to jezioro nadbrzeżne oddzielone od morza mierzeją pokrytą lasem. Maksymalna głębokość wynosi ok. 6 metrów w zależności od pory roku opadów i pracy pomp na kanale Głownica, natomiast średnia głębokość to ok. 2 metrów. Wysokość lustra wody n.p.m ok. 0,1 m. Rzeczki zasilające jezioro to Klasztorna, Świdnik oraz wypływający kanał do morza Głownica. Miejscowości które leżą w bezpośredniej bliskości Wicka to Jezierzany, Łącko, Wicko Morskie i Królewo. Północny brzeg zajęty jest przez poligon morski Wicko. Jezioro przedzielone jest na dwie części oddziela je półwysep na część zachodnią (mniejszą) i część wschodnią większą. Między półwyspem, a północną częścią jeziora znajduje się płytka cieśnina z licznymi głazami podwodnymi jak i jednym wystającym z wody. Na jeziorze znajdują się cztery pomosty nadające się do cumowania jachtów Jezierzany, Łącko, (z toaletami, bieżącą wodą i energią elektryczną), Wicko Morskie (pomost wojskowy).

 
     
   
 
licznik odwiedzin - 5891175        | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS